Lukulamppu
Email tai asnro: Salasana:
tai rekisteröidy

 
Yleiskirjallisuus
Kotimainen kauno
Käännetty kaunokirjallisuus
Runous
Sarjakuvat ja kuvakirjat
Mietelauseet

Hyvinvointi
Ihmissuhteet
Elämäntaito
Kauneus ja terveys
Psykologia
Lapset, vauvat, raskaus
Voimistelu

Vapaa-aika
Ruoka, juoma ja laihdutus
Sisustus
Käsityöt
Talo ja piha
Puutarha ja kasvit
Valokuvaus
Eläimet
Musiikki
Urheilu ja ulkoilu
Metsästys ja kalastus
Matkustus ja kartat

Tietokirjat
Yleistieto
Kalenterit
Anatomiset mallit ja kaaviot
Tietotekniikka
Autot ja moottoripyörät
Yritykset ja talous
Yhteiskunta
Oikeustiede
Taide ja arkkitehtuuri
Käsityötaide
Historia
Henkilö ja sukuhistoria




 

Michael Ridpath

Haullasi löytyi yhteensä 59 tuotetta
Haluatko tarkentaa hakukriteerejä?

Järjestys: Suosituimmat ensin, Aakkosjärjestys, Vuosijärjestys, Viimeksi lisätyt, Viimeksi julkaistut

66 astetta pohjoista leveyttä66 ASTETTA POHJOISTA LEVEYTTÄ
Tekijä: Michael Ridpath; Sirkka-Liisa Sjöblom (suom.)
Kustantaja: Schildts & Söderströms (2015)
Saatavuus: 1 arkipäivä
EUR   29,80
Varjojen saartamaVARJOJEN SAARTAMA
Tekijä: Ridpath Michael
Kustantaja: Schildts & Söderströms (2013)
Saatavuus: 1 arkipäivä
EUR   5,00 (max 8 kpl)
Varjojen saartamaVARJOJEN SAARTAMA
Tekijä: Michael Ridpath
Kustantaja: Schildts & Söderströms (2014)
Saatavuus: Noin 2-3 arkipäivää
EUR   11,00
Sea of StoneSEA OF STONE
Tekijä: Michael Ridpath
Kustantaja: Atlantic Books (2015)
Saatavuus: Noin 4-7 arkipäivää
EUR   13,00
Traitors: Shadows of WarTRAITORS: SHADOWS OF WAR
Tekijä: Michael Ridpath
Kustantaja: Head of Zeus Ltd. (2015)
Saatavuus: Noin 4-7 arkipäivää
EUR   14,70
Amnesia - An 'ingenious' and 'twisting novel', perfect for fans of Peter Lovesey and William RyanAMNESIA - AN 'INGENIOUS' AND 'TWISTING NOVEL', PERFECT FOR FANS OF PETER LOVESEY AND WILLIAM RYAN
Tekijä: Michael Ridpath
Kustantaja: Atlantic Books (2017)
Saatavuus: Noin 4-7 arkipäivää
EUR   18,40
MeltwaterMELTWATER
Tekijä: Michael Ridpath (Author)
Kustantaja: Atlantic Books (2013)
Saatavuus: Noin 4-7 arkipäivää
EUR   13,00
The WandererTHE WANDERER
Tekijä: Michael Ridpath (Author)
Kustantaja: Atlantic Books (2018)
Saatavuus: Noin 4-7 arkipäivää
EUR   19,10
The WandererTHE WANDERER
Tekijä: Michael Ridpath (Author)
Kustantaja: Atlantic Books (2019)
Saatavuus: Noin 4-7 arkipäivää
EUR   13,00
L'anello dei ghiacciL'ANELLO DEI GHIACCI
Tekijä: Michael Ridpath
Kustantaja: Garzanti Libri (2011)
Saatavuus: Ei tiedossa
EUR   44,90
    

66 ASTETTA POHJOISTA LEVEYTTÄ

Kirjailija: Michael Ridpath; Sirkka-Liisa Sjöblom (suom.)
Kustantaja: Schildts & Söderströms
Kieli: Suomi
Sivumäärä: 350
Asu: Kovakantinen kirja
Julkaisuvuosi: 2015 (lisätietoa)

Tämän tuotteen osoite
EUR
29,80

Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
Lisää ostoskoriin
66 astetta pohjoista leveyttä
Suurenna viemällä hiiri kuvan päälle
zoom


Saatavuusarvio: Pikatoimitus!
ISBN-13: 9789515234162, ISBN-10: 9515234166
Hinta: 29.80 € (Alv 10%, 27.09€ Alv 0%), ilmainen toimitus.

Mielenosoittajat kokoontuvat Reykjavikin keskustaan vaatimaan Islantiin uusia vaaleja. He eivät noin vain suostu finanssikriisin maksumiehiksi. Väkijoukosta erottuu pieni ryhmä, joka pitää kylttien kantamista ja iskulauseiden huutamista aivan liian kesynä toimintana. Humalanhuuruisen päivän päätteeksi he tulevat surmanneeksi pankkiirin. Kuolema lavastetaan itsemurhaksi.

Kahdeksan kuukautta myöhemmin Lontoossa murhataan vanhempi islantilainen pankkiiri. Iso­Britannian poliisin kanssa yhteistyötä tekevä Magnus Jonson löytää kahden pankkimiehen kuoleman väliltä yhteyden - salaliiton niitä henkilöitä vastaan, joita pidetään suurimpina syyllisinä Islannin talouden romahtamiseen. Magnuksen tehtäväksi tulee löytää salaliittolaiset ennen kuin murhien sarja jatkuu.

Surmaajia jäljittäessään Magnus tutkii myös erään islantilaisperheen vaiheita useita sukupolvia taaksepäin. Epämukavat paljastukset viittaavat seikkoihin, joilla saattaa olla tekemistä Magnuksen oman isän kuoleman kanssa.

Tuoteryhmä: Suomalaiset kirjat > Kaunokirjallisuus. Kirjallisuustiede. Kielitiede > Kertomakirjallisuus > Suomenkielinen kertomakirjallisuus


Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
Lisää ostoskoriin
  
EUR
29,80
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen
Rekisteröityminen
Oma tili
Omat tiedot
Omat tilaukset
Omat laskut
Asiakaspalvelu
Asiakaspalvelu
Yhteystiedot
Toimitusehdot